Home Aktualitet Libra falas, ...

Libra falas, ministrja Kushi: Do të përfitojnë 280 mijë nxënës

13
0

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka publikuar në facebook, disa foto nga procesi i shpërndarjes së librave falas në shkolla të ndryshme të vendit.

”Në shkolla të ndryshme të vendit vijon shpërndarja e teksteve shkollore falas për të gjithë nxënësit nga klasa 1-9 dhe nxënësit e kategorive në nevojë mes klasave 10-12”.

Sipas ministres falë kësaj skeme mbështetëse nga qeveria mbi 280 mijë nxënës do të përfitojnë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit