Home Aktualitet Liderja e opo...

Liderja e opozitës bjelloruse takime në Tiranë: Shqipëria është e rëndësishme se…

66
0

Sviatlana Tsikhanouskaya, liderja e opozitës bjelloruse ndodhet në Tiranë, dhe ditën e djeshme zhvilloi takime të rëndësishme. Ajo tregoi detaje dhe nga takimi me Ramën dhe Metën, ndërsa listoi disa arsye pse Shqipëria është e rëndësishme.

“Shqipëria është e rëndësishme për Bjellorusinë se pse ka kaluar një diktaturë dhe ato janë kujtime të freskta për shqiptarët.

Ka një pozicion shumë parimor për situatën ën Bjellurusinë, e kam takuar Ramën shumë shkurt dhe më ftoi të vija këtu, kam takuar dhe presidentin.

Shqipëria është e rëndësishme se është anëtare e shumë organizatave ndërkombëtare, ndërsa ishte presidente dhe e OSBE tani do të jetë në këshillin e sigurisë së OKB-së”, tha ajo për ”TCH”.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit