Home Aktualitet Linda Rama nd...

Linda Rama ndjek live në lozhën e Kuvendit prezantimin e kryeministrit për mandatin 4 vjeçar

306
0

Në seancën e sotme parlamentare, Kryeministri Rama prezanton programin e tij politik për mandatin 2021-2025.

Ajo çka bie në sy është se, përveç prezantimit të Edi Ramës të strategjisë dhe programit qeverisës, në lozhën e Kuvendit ndodhet edhe bashkëshortja e kryeministrit, Linda Rama.

Ajo njihet si një ndër specialistet me të mira në fushën e ekonomisë.

Në fakt në sallën me deputetë, nga të dyja kampet politike, pakkush e merr vesh anën ekonomike të programit që po paraqitet nga kryeministri, sepse shumica nuk janë ekonomistë apo specialistë të fushës.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit