Home Kosova Lirohet rruga...

Lirohet rruga kryesore Kosovë-Serbi. Largohet nga Jarinja kamioni i fundit me banerin provokues

16
0

Kamioni me banerin provokues në Jarinjë është larguar pas shumë orësh.

Në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë që tashmë pritet normalizimi i situatës.

Njësitë Speciale të Kosovës vendosën të qëndronin në kufi për aq kohë sa do qëndronte kamioni me banerin konfliktnxitës.

Pronari i kamionit ishte në kërkim nga policia në mënyrë që të shkonte dhe të hiqte prej aty mjetin e tij.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit