Home Bota Lufta në Gaza...

Lufta në Gaza, pranë një marrëveshjeje për lirimin e pengjeve?!

2
0

Një marrëveshje për lirimin e pengjeve izraelite  të marra nga Hamasi në këmbim të një pauze në luftimet në Gaza mund të shpallet sa më shpejt që sot, thonë burimet për CNN.

Më herët, një udhëheqës i Hamasit tha se grupi ishte “afër arritjes së një marrëveshjeje armëpushimi”.

Marrëveshja do të kërkonte lirimin e 50 grave dhe fëmijëve pengje dhe një pauzë katër deri në pesë ditë në luftime. Tre të burgosur palestinezë në Izrael do të lirohen për çdo peng civil që lirohet, sipas burimeve të shumta.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit