Home Bota Lufta në Ukra...

Lufta në Ukrainë, vriten 3 komandantë rusë

171
0

Edhe pse është shteti që po bën krime lufte në Ukrainë, nga radhët e Rusisë ka humbje. Tre komandantë të ushtrisë ruse janë vrarë në luftimet e fundit, ndërsa përpiqeshin që me mjetet e tyre të afroheshin në linjat e frontit.

Një zv/komandant i Forcave të Kombinuara u vra me snajper, ndërsa dy viktimat e tjera ishin një komandant divizioni dhe tjetri regjimenti.

Në orët e fundit, komandantët rusë janë përpjekur të lëvizin trupat e tyre përpara për të marrë më shumë zona në kontroll pasi shumë prej operacioneve janë bllokuar, kjo edhe për shkak të rezistencës.

Komandantët rusë që u vranë nuk kishin urdhër për të avancuar, por thjesht donin të tregonin personalitetin e tyre në fushëbetejë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Bota

Më shumë nga Bota

Lajmet e Fundit

Te Fundit