Home Aktualitet Luigi Soreca ...

Luigi Soreca jep lajmin: Nga 1 korriku hiqet tarifa Roming për vendet e Ballkanit

5
0

Duke nisur nga 1 korriku, do të hiqet tarifa Roming, në Ballkanin Perëndimor.

Ky lajm është bërë i ditur nga Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, i cili shkruan në rrjete sociale, se tanimë, për të përdorur telefonatat në vendet e Ballkanit, tarifa do të jetë zero.

Soreca thekson se ky projekt financohet nga Bashkimi Evropian.

Postimi i plotë i Luigi Sorecës:

Nga 1 korrik 2021 Tarifat Zero Roaming në Ballkanin Perëndimor, përfshirë #Shqipërinë ! #RoamFree ! Duhet të keni vetëm një gjë në mendje: të keni bateri të plotë në telefonin tuaj. Pra # me ngarkesë ! Ky projekt është financuar nga #EU dhe mundësuar nga
@rccint
. #Tregu i përbashkët rajonal

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit