Home Aktualitet Maji u përgja...

Maji u përgjak nga aksidentet rrugore, 20 viktima dhe 105 të plagosur

14
0

Me shifra shumë të frikshme u mbyll muaj maj nga aksidentet rrugore. Në një muaj u regjistruan 120 aksidente, ku për pasojë janë 20 viktima. 26 persona kanë mbetur të plagosur rëndë, ndërsa të dëmtuar lehtë janë 105 qytetarë. Nëse do shohim periudhën janar-maj të këtij viti, janë 90 të vdekur në total.

Sipas ekspertëve rrugorë dhe policisë rrugore, shkaqet kryesore të aksidenteve janë disa. ”Shpejtësia e lartë, konsumi i alkoolit gjatë drejtimit të mjetit, përdorimi i celularit dhe parakalimet e gabuara që bëjnë shoferët”.

Për shkak të numrit të lartë të aksidenteve, Policia Rrugore se fundmi është detyruar që të intensifikoje kontrollet në rrugë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Ben Blushi: OTELLO!

0

Lajmet e Fundit

Te Fundit