Home Aktualitet Manastirliu n...

Manastirliu nxjerr shifrat: Mbi 800 mijë qytetarë plotësisht të vaksinuar ndaj COVID-1

15
0

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka publikuar pasditen e sotme shifrat e personave të vaksinuar plotësisht me të dyja dozat e vaksinës anti-Covid në vend.

Manastirliu deklaron se janë mbi 800 mijë qytetarë të vaksinuar, teksa punë vijon në të gjithë vendin.

“🟢 Mbi 8️⃣0️⃣0️⃣ mijë qytetarë sot janë plotësisht të vaksinuar🧪 falë punës së përditshme të vaksinatorëve👩‍⚕️👨‍⚕️ në rrjetin e qendrave shëndetësore dhe në qendrat e vaksinimit të përqendruar në të gjithë vendin.

#MbrojmëShëndetin🙏🏼”, shkruan Manastirliu.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit