Home Aktualitet Manastirliu t...

Manastirliu tregon me foto investimet në spitalin ”Shefqet Ndroqi”

16
0

Njësija e re e Kardiokirurgjisë do të kryejë rreth 400 opercione në vit. Së bashku me kryeministrin Edi Rama, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vizitoi spitalin ”Shefqet Ndroqi” dhe bën me dije se spitali i është kthyer normalitetit dhe do të jetë në dispozicion për pacientët. “Me kryeministrin Edi Rama, në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, i cili i rikthehet normalitetit me dy investime fantastike, që do të zgjerojnë shërbimet me standardet më të larta për qytetarët. Ka përfunduar investimi për ngritjen e Njësisë së re të Kardiokirurgjisë, ku do të kryhen rreth 400 operacione në vit. Laboratori modern, me standarde ndërkombëtare tashmë është në shërbim të pacientëve”, shkruan Manastriliu.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Ben Blushi: OTELLO!

0

Lajmet e Fundit

Te Fundit