Home Aktualitet Margarita Xhe...

Margarita Xhepa 90 vite ikonë, Veliaj mesazh urimi: Ikonë e artit shqiptar


78
0

Aktorja e mrekullueshme, magjia e skenës dhe Teatrit shqiptar, Margarita Xhepa, feston sot 90-vjetorin e lindjes. Kryebashkiaku Erion Veliaj me anë të një postimi në rrjetet sociale i uron edhe 100 vite të lumtura aktores. “Urime nga zemra ditëlindjen Margarita Xhepa, artiste e madhe dhe ikonë e artit shqiptar!”, shkruan Veliaj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit