Home Aktualitet Matura, dalin...

Matura, dalin rezultatet e lëndëve me zgjedhje

38
0

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar ditën e sotme rezultatet e provimit me zgjedhje të maturës shtetërore.

Ky ishte testi i fundit. Maturantët zhvilluan katër provime, tre të detyrueshme Anglishtja, Gjuha Shqipe dhe Letërsia dhe Matematika, ku pati protesta nga ana e maturantëve për vështirësinë e  provimit, ndërsa Ministria e Arsimit vendosi që të ulte pragun për notën.

Tashmë maturantët bëhen gati për universitetin duke plotësuar formularët e pranimit dhe zgjedhin degët që duan të ndjekin.

Kliko këtu për të parë notën

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit