Home Aktualitet Mbërrijnë në ...

Mbërrijnë në Rinas 20 mijë doza të vaksinës “Astrazeneca” dhuratë nga Greqia

7
0

Në Aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur sot 20 mijë doza të vaksinës Astrazeneca! Ministrja e Shëndetësisë ka bërë të ditur se këto doza janë dhuratë e  qeverisë së Greqisë për Shqipërinë.

Vaksinat u pritën në aeroport nga zv/ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini dhe ambasadorja e Greqisë Sofia Philippidou.

Duke i shprehur mirënjohjen Greqisë për mbështetjen, qeveria shqiptare shpreh angazhimin për të vijuar pa u ndalur me planin e vaksinimit për mbrojtjen e jetës së çdo qytetari.

Deri tani kanë mbërritur në vendin tonë 956,250 doza të vaksinës antiCOVID dhe janë kryer në total 836,430 doza, prej tyre 332,173 qytetarë i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës ndaj COVID19.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit