Home Aktualitet Mbledhje ndër...

Mbledhje ndërqeveritare Shqipëri-Mali i Zi, firmosen marrëveshjet dypalëshe

336
0

Në Podgoricë u mbajt sot mbledhja e përbashkët mes qeverisë shqiptare dhe asaj të Malit të Zi.

Në përfundim u nënshkrua një deklaratë e përbashkët dhe 10 marrëveshje mes dy vendeve në fushën e energjisë, infrastrukturës, ekonomisë e rinisë.

Kryeministri Edi Rama dhe Dritan Abazoviç kanë nisur ceremoninë e firmosjes së marrëveshjeve mes dy vendeve.

Ata kanë firmosur marrëveshjet e pikës së re ndërkufitare dhe ndërtimin e urës mbi lumin Buna.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit