Home KRYESORE Protestuesit ...

Protestuesit u shpërndanë, kryeministri nuk u rrëzua. Berisha rikonfirmohet lider i opozitës

1054
0

Protesta e opozitës, e cila duhet pranuar se kishte pjesmarrje pas asaj përçarje titanike,  tashmë u mbyll.

Folën Flamur Noka, Gazment Bardhi dhe Sali Berisha. Folën edhe disa të tjerë.

Në fund pas fjalës së Berishës filluan të hidhen shishe me molotov mbi kryeministri. Fatmirësisht nuk pati të dëmtuar nga policia dhe nga protestuesit, përveç disa dëmtimeve te hyrja e kryeministrisë.

Policia u tregua korrekte dhe e përmbajtur gjatë protestës.

Ndërkohë kryeministri Rama ndodhet në Turqi në vizitë zyrtare në krye të një delegacioni të madh me ministra.

Protestuesit u shpërndanë, kryeministri nuk u rrëzua. Por Berisha u rikonfirmua lider i krejt opozitës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit