Home ShowBiz Meghan Markle...

Meghan Markle bën përpjekjen e fundit për tu pajtuar me familjen mbretërore!

79
0

Meghan Markle mund të përdorë thirrjen e saj të fundit për paqe nga Familja Mbretërore përmes fëmijëve të saj. Dukesha e Sussex-it, e cila është nëna e Princit Archie dhe Princeshës Lilibet me Princin Harry, mund t’i çojë fëmijët e saj në Mbretërinë e Bashkuar muajin e ardhshëm ndërsa ata festojnë 10 vjetorin e Lojërave Invictus.

Duke folur për Daily Express, ekspertja e PR Renae Smith tha: “Prania e fëmijëve të tyre mund të ndihmojë në zbutjen e kritikave publike ose reagimit të medias (pasi njerëzit zakonisht janë më të sjellshëm kur përfshihen fëmijët) – dhe të nxjerrë në pah aspektin familjar të jetës së tyre, që është e lidhur me shumë njerëz.”

“Nga pikëpamja strategjike, mund të shërbejë si një gjest drejt pajtimit, duke ofruar një paqe joverbale për familjen mbretërore dhe publikun – duke ndarë atë që është më e çmuar për ta”, shpjegoi ajo.

“Ashtu si në shumicën e situatave – ju duhet të peshoni përfitimet dhe disavantazhet e mundshme, mesazhin që i dërgon publikut dhe familjes mbretërore dhe se si përputhet me qëllimet dhe vlerat e tyre më të gjera,” tha ekspertja.

“Mjerisht për Meghan dhe Harry – ata kanë njollosur ndjeshëm marrëdhëniet e tyre me median dhe familjen mbretërore – dhe ky do të jetë një konsideratë që duhet të merret parasysh për mjaft kohë!” shtoi Smith.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit