Home Aktualitet Meloni në Vlo...

Meloni në Vlorë, ironia në rrjet: Kryeministria iku në Shqipëri nga çmimet e shtrenjta që ka Italia

62
0

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni u prit këtë të hënë nga homologu i saj në Shqipëri Edi Rama. Ajo u shkëput nga pushimet e saj me familjen në një fermë në Puglia dhe erdhi me traget në portin e Vlorës.

Mediat italiane ironizuan Melonin me postimin ironik të Edi Ramës i cili kishte krahasuar pushtimin e turistëve italianë në Shqipëri me zbarkimet e emigrantëve shqiptarë në vitin 1991.

Këtu kanë lindur edhe memet, si ajo që kryeministrja i drejtohet partnerit të saj në plazh: ”Njëqind euro për një çadër dhe dy shezllone? Giambru çoje b*thën dhe le të shkojmë në Shqipëri”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit