Home ShowBiz Mesazhi i fsh...

Mesazhi i fshehur në xhaketën e Jill Biden, “dashuri” për Evropën

21
0

Jill Biden po dërgon një mesazh të “dashurisë” ndërsa shoqëron burrin e saj Presidentin Joe Biden në udhëtimin e saj të parë jashtë shtetit.

Zonja e Parë kishte veshur një xhaketë të zezë, në të cilën shkruhej fjala dashuri  në pjesën e pasme me rruaza argjendi ndërsa ajo dhe presidenti u takuan me kryeministrin britanik Boris Johnson dhe gruan e tij. Ajo kishte veshur të njëjtën xhaketë më shumë se dy vjet më parë, kur filloi fushatën presidenciale të Biden.

“Ne po sjellim dashuri nga Amerika”, u tha ajo gazetarëve. Kjo është një konferencë globale dhe ne po përpiqemi të sjellim unitet në të gjithë globin, gjë që mendoj se është e nevojshme tani.”

Biden është e njohur për zgjedhjet e saj të veçanta, shpesh duke përdorur ngjyra të ndritshme ose modele tërheqëse. Ajo rrallë shihet pa stileto, duke shtuar lartësinë në kornizën e saj të imët.

Dhe kjo nuk është hera e parë që ajo dërgon një mesazh të drejtpërdrejtë me rrobat e saj: Gjatë një udhëtimi fushate në Iowa në fund të vitit të kaluar, Biden kishte veshur xhinse të zeza të zeza që mbanin fjalën “VOTO”.

Xhaketa dhe pantallonat e Biden , janë në kontrast të plotë me veshjet e ish-zonjës së parë Melania Trump e cila kishte veshur një xhaketë që shkruante “Mua me të vërtët nuk më intereson, po juve?” Gjatë një udhëtimi në një qendër paraburgimi për fëmijët emigrantë në 2018.

Zonja e parë po shoqëron burrin e saj gjatë udhëtimit në Mbretërinë e Bashkuar si president, ku ajo do të marrë pjesë në aktivitetet e bashkëshortëve në samitin e G7 dhe në disa evente të përqendruara në veteranët ushtarakë dhe familjet e tyre. Ajo u bashkua me gruan e Johnson, Carrie Johnson, për çaj të enjten dhe postoi në Twitter një foto të dyjave dhe djalit të Johnson, Wilfred.

Të Premten, Jill Biden, një profesore e anglishtes në një kolegj komunitar dhe Kate Middleton, Dukesha e Kembrixhit dhe nënë e tre fëmijëve të vegjël, planifikojnë të paraqiten së bashku në një aktivitet në një shkollë në Cornwall dhe të marrin pjesë në një tryezë diskutimi mbi edukimin e fëmijëve.

Joe Biden është në vizitën e tij të parë jashtë shtetit si president, ku do të marrë pjesë në Samitin e G-7 dhe një samit të NATO-s në Bruksel dhe në fund do të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin.

Bidens do të takohen me Mbretëreshën Elizabeth II të Dielën dhe Zonja e parë u tha gazetarëve se ai takim “është një pjesë interesante e vizitës “.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit