Home Aktualitet Meta: Deri më...

Meta: Deri më 24 korrik do të jem në Presidencë

6
0

Presidenti Ilir Meta doli në një konferencë për shtyp për të shpalosur qëndrimin e tij në lidhje me votimin në Kuvend pro shkarkimit të tij. Po ashtu ai tha se do të jetë në detyrë deri më 24 korrik. ”Nuk kam asnjë shqetësim nga akti dëshpërues i Parlamentit të shkarkuar në 25 prill. Unë pres të bashkëpunoj me shumicën e re dhe opozitën e re, në Parlamentin e ri, gjithmonë në respekt të Kushtetutës. Deri në 24 korrik do të jem këtu”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit