Home Aktualitet Ministri grek...

Ministri grek në Durrës, pritet të takohet me Fredi Belerin

2
0

Qeveria greke vijon që të shqetësohet për Fredi Belerin.

Ministri grek i Shtetit, Stavros Papastavrou, ka mbërritur në Shqipëri dhe pritet të takojë kryetarin e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, në qelitë e paraburgimit të Durrësit.

“Kjo vizitë ka për qëllim për t’i shprehur edhe një herë mbështetjen ndaj tij, ndërkohë që nesër pritet të ketë seancë gjyqësore”, shkruan media greke “Protothema”.

Takimi i zyrtarit të qeverisë greke me Belerin bëhet një ditë para seancës së radhës të gjyqit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit