Home Aktualitet Ministri i Br...

Ministri i Brendshëm publikon historinë e fermerit nga Roskoveci: U kthye në atdhe për të punuar tokën e tij (VIDEO)

124
0

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka publikuar mëngjesin e sotëm historinë e fermerit Durim Bakaj nga Kurjani i Roskovecit.

Dhe me historinë e suksesit të fermerit Durim Bakaj nga #Kurjani Roskovec, i cili pas disa vitesh në emigrim vendosi të kthehej në Shqipëri për të punuar tokën e tij dhe sot produktet e tij bio i ekaporton në tregjet e rajonit dhe të europës, ju uroj një ditë të mbarë“, shkruan Balla në rrjetet sociale, ku ka ndarë edhe videon nga serrat e fermerit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit