Home Aktualitet Ministri Mazn...

Ministri Mazniku: Do t’u kursejmë kohë dhe para qytetarëve që duan të ndërtojnë një shtëpi banimi në zonat rurale

848
0

Arbjan Mazniku, ministër Shteti për Pushtetin Vendor, thotë se qeveria do t’u kursejë kohë dhe para qytetarëve që duan të ndërtojnë një shtëpi banimi në zonat rurale.

Do t’i kursejmë kohë dhe para qytetarëve që duan të ndërtojnë një shtëpi banimi në zonat rurale. Leja e ndërtimit do të merret me shumë më pak procedura dhe Bashkitë do të ndihmojnë në bërjen gati të dokumenteve”,-shkruan Mazniku.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit