Home KRYESORE Ministrja e S...

Ministrja e Shëndetësisë: Do të vendosim “Greenpass” për të hyrë në lokale

550
0

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastiliu tha sot në Kuvend se do të vendoset “green pass” për të hyrë në lokale. Pra çdo qytetar duhet të jetë i vaksinuar që të futet në lokale.

Do ta vendosim “green pass” në lokale dhe në strukturat e tjera të shërbimit“,- tha ministrja e Shëndetësisë.

Manastirliu tha se në shumë vende europiane qytetarët futen në restorante dhe në bare vetëm nëse kanë Greenpass.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit