Home Aktualitet Ministrja Man...

Ministrja Manastirliu: Nga janari janë kryer mbi 93 mijë seanca dialize falas

36
0

Nga janari i këtij viti e deri më tani janë kryer mbi  93, 944 seanca dialize falas.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu shprehet se personeli shëndetësore është në shërbim të mjekëve për të siguruar më shumë cilësi për pacientët.

“Mbi 93 mijë seanca dialize janë kryer falas nga Janari 2021, duke i’u siguruar pacientëve akses dhe cilëso  për këtë shërbim jetik”, shkruan Manastirliu.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit