Home Aktualitet Misteri i vde...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

12
0

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së sotme në Ferrara. Mikel Gjini, baba i dy fëmijëve punonte si murator në Itali prej disa vitesh, ndërsa u gjet pa shenja jete përpara apartamentit ku jetonte.

Dyshimet e para ishin se shqiptari është goditur me thikë, por kjo tezë u përjashtua nga hetuesit, ndërsa tashmë pistat ku po hetohet është rënia aksidentale nga ballkoni ose goditja nga ndonjë makinë. Në vendin e ngjarjes mbërritën menjëherë motra dhe kushëriri, me të cilin punonte.

Ata thanë për hetuesit se 38-vjeçari po shkonte në shtëpi për të përgatitur bagazhet pasi sot kishte planifikuar që të nisej për në Shqipëri për të kaluar pushimet me familjen.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit