Home Kuriozitete Modelet elega...

Modelet elegante për të mbajtur flokët gjatë verës

31
0

Temperaturat po rriten dita ditës, një fakt që na pëlqen, sepse do të thotë që party-it po afrohen, por në kontekstin e flokëve tanë kjo përkthehet: flokë që na ngrohin shumë, djersë dhe pa humor për të përdorur mjete stilimi, të tilla si tharëse flokësh ose diçka që nuk na pëlqen. Opsioni më i mirë që kemi gjatë gjithë muajve në vijim është të mbajmë flokët në një mënyrë të lartë, në mënyrë që ato të mos bien në kontakt me lëkurën tonë dhe të mos na ngrohin, veçanërisht nëse janë mjaft të gjatë.

Ne veçuam pesë modelet e flokëve që do të shihni më poshtë për muajt e ardhshëm, sepse ato janë mbresëlënëse, të lehta për t’u krijuar dhe kryesisht ideale për ditët e nxehta. Ata punojnë kryesisht në flokë me gjatësi të gjatë ose të mesme, por me disa variacione do të jeni në gjendje t’i provoni edhe ju, ju që keni një kornizë. Mund ta bëni për të shkuar në punë, për një pije në mbrëmje ose për shëtitjet tuaja në rrugicat e ishullit me pushime.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LOOKLOVE (@looklovebeauty)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LELET NY (@leletny)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylee Heath (@kyleeheathhair)

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit