Home Aktualitet Momente gëzim...

Momente gëzimi në Turqi, vogëlushja shpëtohet pas tre ditësh nën rrënoja (Video)

224
0

Një vajzë e vogël është shpëtuar pas 68 orësh të bllokuar nën rrënojat në Antakya të Turqisë.

Helena u gjet e gjallë tre orë pasi Mehmeti, 10 vjeç, gjithashtu u shpëtua.

Periudha e parë 72-orëshe pas një tërmeti konsiderohet si dritarja kritike për të gjetur njerëz të gjallë.

Shkalla mesatare e mbijetesës pas 24 orëve të para bie nga 74% në 22% në ditën e tretë dhe 6% në të pestën, sipas një eksperti të rreziqeve natyrore në Universitetin Nottingham Trent.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit