Home Aktualitet Moti i keq, p...

Moti i keq, probleme me qarkullimin e mjeteve në Rrugën e Arbërit. Shumë zona në terr, mijëra banorë pa drita

19
0

Nga moti i keq, problematike situata mbetet në zonat rurale të cilat janë të gjitha thuajse të izoluara për shkak se trashësia e dëborës ka arritur deri në 60 centimetra në zonat e thella.

Sa i përket rrugëve nacionale ajo Skuraj-Burrel-Klos është e kalueshme, rruga e Arbrit vijon të jetë problematike për shkak të prezencës së akulli në byppasin e Murrizit.

Rruga Bulqizë- Peshkopi është e kalueshme. Ajo Peshkopi-Kukës kalohet vetëm me zinxhirë si dhe Ura e Çerenecit-Librazhd kalimi bëhet vetëm me zinxhirë.

Reshjet e borës kanë dëmtuar edhe linjat elektrike duke lënë mijëra banorë pa energji.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit