Home Aktualitet Muaji i hapur...

Muaji i hapur i vaksinimit/ Manastirliu: Fokusi tek moshat më të rrezikuara mbi 50-vjeç, synojmë edhe studentët

18
0

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në ditën e dytë të muajit gusht ka bërë sërish thirrje qytetarëve të vaksinohen ndaj Covid-19. Sipas saj, fokusi kryesor këtë muaj janë moshat mbi 50-vjeç të cilat janë më të rrezikuarat. Po ashtu Manastirliu ka kujtuar se gjatë gushtit duhet të vaksinohen edhe studentët pasi në vjeshtë do të kthehen në auditorët e universiteteve dhe duhet të jenë më të mbrojtur.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit