Home Aktualitet Ndahet nga je...

Ndahet nga jeta gazetarja shqiptare, Afërdita Selimi

449
0

Gazetarja e ekonomisë Afërdita Selimi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi i trishtë është bërë i ditur nga Lidhja e Gazetarëve Ekonomikë të Shqipërisë.

Afërdita vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

“LAJM I TRISHTË

Me pikëllim po ju njoftoj për ndarjen nga jeta të koleges dhe shoqes sonë Afërdita Selimi. Afërdita, një prej gazetareve më të suksesshme të ekonomisë në vendin tonë, ndërroi jetë e qetë pranë familjes së saj, pas një sëmundjeje të gjatë.

RTSH, vendi ku Afërdita u rrit dhe punoi gjithë jetën, do hapë dyert për Ceremoninë e Homazheve: e premte, 23 Shkurt, ora 10:00-11:00. Holli i Radio Tiranës”, thuhet në njoftim.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit