Home Aktualitet Në kërkim nga...

Në kërkim nga SPAK, del emri, një shqiptar në krye të bandës së drog*s në Itali

43
0

Mediat italiane kanë zbuluar emrin e kreut të grupit kriminal që u shkatërrua nga policia italiane, në një operacion antidrogë të zhvilluar gjatë muajit mars.

Në kuadër të operacionit u sekuestruan 1.8 kg kokainë, 1.6 kg marijuanë dhe 190 gram heroinë dhe u arrestuan 12 persona shqiptarë, italianë dhe domenikanë.

Kreu u bandës kriminale është një shtetas shqiptar. Bëhet fjalë për Asad Bashlin, rreth 27 vjeç, i cili rezulton i shpallur në kërkim nga SPAK në kuadër të dosjes “Metamorfoza”.

Corriere del la Sera ka zbuluar edhe disa emra nga natëarët e bandës krimianle. Ata janë Indrit Idrizi, 40 vjeç person i afërt me Bashlin, Gentian Dabati, 40 vjeç, Megi Dabati, 26 vjeç, Altin Abdija, 40 vjeç si dhe një 20-vjeçar, i cili babain e ka maroken dhe nënën nga Shkodra.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit