Home Aktualitet Nga 55 presid...

Nga 55 presidentë të federatave të futbollit, veç Duka dhe Ademi do të jenë në stadiumin ”Wembley”

4
0

Vetëm 4 nga 55 presidentë të federatave europianë të futbollit, mësohet se do të jenë të dielën të pranishëm në finalen mes Anglisë dhe Italisë të Euro 2020, e cila do të zhvillohet në stadiumin “Wembley”.

Dy nga 4 presidentët janë nga Shqipëria, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Agron Duka dhe Voltana Ademi si presidente e ekipit së Vallaznisë.

Shkak i mospranisë së 51 presidentëve të tjerë janë bërë kushtet e vendosura nga UEFA, sipas të cilave, ata duhet të qëndronin në izolim në hotel dhe mund të dilnin vetëm për ndeshje.

Rregulla që ishin të vlefshme edhe për takimet e gjysmëfinaleve. 93 përqind e drejtuesve të futbollit në Europë i kanë refuzuar këto kushte.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit