Home Aktualitet Nga sot, gjob...

Nga sot, gjoba paguhet 50% nëse shlyet brenda 15 ditëve

424
0

Ka nisur sot zbatimi i rregullave të reja për përgjysmimin e masës së gjobës së automjeteve nëse vlera shlyet brenda 15 ditëve, nga 20% që ulej deri dje.

Pra përveç përqindjes ka ndryshuar dhe afati ditor nga 5 në 15 ditë.

Në rregullat e reja rrugore:

Që nga rritja e kohës së vlefshmërisë së patentave nga 10 vjeçare në 15 vjeçare, rritja e shpejtësisë maksimale për të qarkulluar në autostradë deri te ashpërsimi i gjobave nëse nuk zbatohen rregullat për fëmijët, hyjnë në fuqi sot gjithashtu.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit