Home Euro 2020 Nis festa në ...

Nis festa në Zvicër, kualifikohen zyrtarisht pas sfidave të sotme

14
0

Zvicra ka siguruar zyrtarisht kualifikimin për në fazën tjetër, pikërisht në mbrëmjen e sotme. Nga vendet e treta zviceranët për momentin zënë vendin e parë. Ukrahina dhe Finlanda kanë zhvilluar ndeshjet e tyre dhe renditen poshtë saj me 3 pikë.

Zvicra ndërkohë ka 4 pikë dhe tashmë mund të nisë festën, teksa fitorja 3-1 ndaj Turqisë ishte e mjaftueshme për të siguruar kualifikimin.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit