Home Aktualitet Nis seanca, p...

Nis seanca, pritet të miratohen strukturat e reja të Parlamentit

25
0

Ka nisur seanca e tretë plenare e kësaj legjislature të X dhe e para pas konstituimit dhe betimit të deputetëve.

Në seancën e sotme deputetët do të mblidhen për të ngritur të gjitha strukturat e reja të parlamentit.

Në rendin e ditës është parashikuar miratimi i përbërjes së 8 komisioneve të përhershme; 5 prej të cilave drejtohen nga mazhoranca dhe 3 nga Partia Demokratike si edhe do të ngrihet edhe byroja e Kuvendit dhe sekretariatet.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit