Home ShowBiz Një dokumenta...

Një dokumentar dedikuar jetës dhe veprës së Celine Dion

161
0

Këngëtarja franceze-kanadeze, Céline Dion, një nga artistet më të njohura të të gjitha kohërave, është në bord për një dokumentar për jetën dhe karrierën e saj që do të drejtohet nga regjisorja e nominuar për Oscar, Irene Taylor.

Prodhimi ka filluar për filmin pa titull, sipas sektorit Premium Content të Sony Music Entertainment (SME), i cili do të prodhojë në partneritet Sony Music Entertainment Canada dhe Vermilion Films.

“Dokumentari do të shërbejë si tipar përfundimtar për një nga këngëtaret më të njohura, të respektuara dhe të suksesshme në historinë e muzikës pop,” këmbënguli një deklaratë për shtyp, duke shtuar se dokumentari është duke u bërë “me pjesëmarrjen dhe mbështetjen e plotë të Dion”.

“Unë kam qenë gjithmonë një libër i hapur me fansat e mi, dhe me ndjeshmërinë dhe krijimtarinë time e mendoj se Irene do të jetë në gjendje t’i tregojë të gjithëve një pjesë timen të cilën nuk e kanë parë më parë,” vuri në dukje Dion.
“E di që ajo do ta tregojë historinë time në mënyrën më të sinqertë dhe të përzemërt”

Dion ka shitur më shumë se 250 milionë kopje nga albumet e saj në të gjithë botën, sipas të paktën një raporti, dhe ka fituar shumë Grammy.
Këngët e saj të suksesshme përfshijnë “Because You Loved Me “, ” The Power of Love ” dhe “My heart will go on” – kënga kryesore e Titanic.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit