Home Aktualitet Një tjetër zo...

Një tjetër zonjë në qeveri, Albana Tole emërohet zv/ministre e Arsimit

202
0

Një tjetër zonjë bëhet pjesë e kabinetit qeveritar. Oltion Rrumbullaku është liruar nga detyra si zv/ministër i Arsimit. Vendimi është marrë gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave dhe mban firmën e kryeministrit Edi Rama. Në vendin e Rrumbullakut është emëruar Albana Tole.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit