Home Kosova Një viktimë d...

Një viktimë dhe 7 raste të reja me Covid në Kosovë

4
0

Pas disa ditësh në Kosovë ka humbur jetën nga Covid një person dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 7 rastet të reja.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet e reja janë konfirmuar nga 2 300 testime të kryera gjatë orëve të fundit.

Nga 2.295 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.Sot janë shëruar 147 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 103.711. Në total numri i rasteve aktive është 11.511”, thuhet në raportin e ministrisë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit