Home Aktualitet Noka akuza Ba...

Noka akuza Bashës: I ngule thikë pas shpine Berishës. Kreu i PD: S’do të lejoj grupime anti-amerikane

566
0

Mbledhja e grupit parlamentar të PD-së u mbyll me debate të forta. Deputeti Flamur Noka debatoi me kreun e PD-së Lulzim Basha, duke i kërkuar shpjegime për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berishës.

Po ashtu Noka e ka bërë përgjegjës Bashën në atë që ai e quan “ngulje thike pas shpine ndaj Sali Berishës”. Kurse Basha mësohet se është shprehur se nuk do të lejojë grupime anti-amerikane në Partinë Demokratike.

Flamur Noka është një prej deputetëve të PD që ka kundërshtuar vendimin e Bashës për përjashtimin e Berishës nga grupi parlamentar, dhe është parë krah Berishës në Kuvend.

Noka: T’i je përgjegjës që i ke ngulur një thikë pas shpine Sali Berishës. Ti pavarësisht kësaj, ke thënë se është vendimi i jetës time. Kryesorja është që t’i japim zgjidhje çështjes Berisha dhe më pas vendosim për komisionet dhe strategjinë në parlament.

Basha: Mos thoni gjysmë të vërteta, kam thënë vendimi më i vështirë që kam marrë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit