Home Aktualitet ”Nuk ke...

”Nuk kemi më gjykata popullore, por SKAP”, Sali Berisha: U shpalla non-grata, dhëndri im i burgosur politik

161
0

Sali Berisha nga mbledhja e Kuvendit Kombëtar, akuzoi Ramën se ka shkatërruar demokracinë, pluralizmin dhe se ka rikthyer burgosjet politike të opozitës.

Më tej Berisha tha se nuk kemi më gjykata popullore, por kemi SKAP-in dhe gjykatat e partisë, grupet e strukturuara kriminale, brenda të cilave përdoren për t’i dhënë grushte armiqve në opozitë.

“Së bashku ia thyem ëndrrën me bashkëqeverisjes me pseudo pozitë. A kishim kosto ne për këtë? Po!, nga dita që unë refuzova bashkëqeverisjen me Ramën. Kjo u propozua nga kryekëshilltarët e Bashës unë u ktheva në një non-grata. Sot kam një dhëndër të burgosur politik. Ca i mbeti Ramës? tregoi së sytë e të gjithë botës se kush është ai”, tha Berisha.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit