Home Aktualitet Nuk ndalet rë...

Nuk ndalet rënia e euros, kursi i këmbimit për ditën e sotme

654
0

Euro ka shënuar një nivel të ri të zhvlerësimit përballë lekut shqiptar. Sot një euro këmbëhet me 102.7 lekë, një rekord i ri negativ në ecurinë e këmbimit valutor krahasuar me ditën e djeshme, një euro këmbëhej me 103.20 lekë.

Dollari ka mbetur pak a shumë në të njëjtin nivel këmbimi, duke u këmbyer me 94.2 lekë.

Ndërkohë rënie kanë shënuar edhe monedhat e tjera të huaja si paundi britanik dhe franga zviceriane.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit