Home Kuriozitete Nuk pagoi fat...

Nuk pagoi faturën në restorant, djali padit vajzën pas takimit romantik

32
0

Epo kot nuk i thonë ‘ekonomi tregu’. Madje edhe në dashuri.

Një takim romantik në Rusi ka përfunduar në mënyrë të pazakontë, pasi djali denocoi vajzën për shkak se ajo nuk pagoi faturën në restorant.

Ngjarja ka ndodhur në Moskë dhe ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve. 28-vjeçari e kishte takuar vajzën online dhe pas disa javësh njohje me njëri-tjetrin përmes rrjeteve sociale, vendosën të takoheshin personalisht.

Ata zgjodhën një kafene në rrugën “Mira” të Moskës për takimin e tyre. Në fillim dukej se gjithçka po shkonte mirë, por gjërat morën kthesë për keq kur kamerieri iu dha faturën.

Djali sugjeroi që të ndanin shpenzimet në mënyrë të barabartë, një praktikë e zakonshme takimesh, por vajza refuzoi kategorikisht. Vajza argumentoi se ai kishte porositur shumicën e ushqimeve dhe pijeve, kështu që 28-vjeçari duhet të paguante për gjithçka.

Pas një debati të ashpër, vajza u largua papritur nga kafeneja, duke e lënë 28-vjeçarin të paguante të gjithë faturën, e cila arrinte në 180 euro.

Në vend që të pranonte situatën, djali shkoi direkt në një komisariat dhe bëri një denoncim kundër partneres së tij.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit