Home KRYESORE Ols Dado, Ani...

Ols Dado, Anita Jella dhe Ndini Tavani, tre prokurorët e rinj të SPAK-ut

438
0

SPAK shtohet edhe me tre prokurorë të rinjë.

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka publikuar renditjen përfundimtare të 8 kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme, SPAK.

Tre prokurorët e përzgjedhur nga KLP për t’iu bashkuar SPAK-ut janë: Ols Dado, Anita Jella dhe Ndini Tavani.

Lista me 3 kandidaturat e para i përcillet SPAK për kontroll pasurie dhe figure.

Me emërimin e tyre në Prokurorinë e Posaçme do të plotësohet dhe organika e këtij institucioni me 20 prokurorë, nga 17 që kanë qenë më herët.

Renditja përfundimtare e 8 kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme pranë SPAK:

  1. Ols Dado
  2. Anita Jella
  3. Ndini Tavani
  4. Bledar Maksuti
  5. Kreshnik Ajazi
  6. Pali Deçolli
  7. Albert Kuliçi
  8. Sonila Muhametaj

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit