Home Aktualitet Operacioni “S...

Operacioni “Shpirti”/ Sota: Janë përmendur prokurorë të SPAK, që kanë marrë lekë

70
0

Përfundon seanca për vlerësimin e masës së sigurisë për të arrestuarit nga operacioni “Shpirti”.

Gjatë seancës të arrestuarit kanë shfaqur pretendime për mungesë provash. Sipas avokatëve, deklarimet e të penduarve nuk mbështeten nga prova të tjera.

Kurse prokurori Maksim Sota, ka pretenduar se SPAK nuk është thelluar në hetim. “Janë përmendur prokurorë me emra dhe nuk janë në dosje. Janë përmendur prokurorë të SPAK, që kanë pushuar çështje, kanë marrë dhe lekë”, mësohet të jetë shprehur Sota.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit