Home Aktualitet Ora Policore ...

Ora Policore nesër shkon në 24:00, hapen aktivitetet sportive dhe kulturore

8
0

Në fund të muajit maj, u mblodh Komiteti Teknik i Ekspertëve për pandeminë e Covid-19 në vend, ku prezantuan lehtësimin e masave.

Duke nisur nga data 1 korrik, ora policore do të shtyhet deri në 24:00, po ashtu do të hapen aktivitetet sportive dhe kulturore me publik deri në 30 %.

”Nga nga 1 korriku nëse situata mbetet e kontrolluar, ora policore do të vendoset 24:00-06:00, ndërsa për muzikën nuk ndryshon. Tifozët rikthen në stadiume dhe do të lejohen deri në masën 30 %”,-tha asokohe zv/ministrja e Shëndetësisë dhe kryetarja e Komitetit, Mira Rakacolli.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit