Home Kronike Osmani uron E...

Osmani uron Erdogan për 100 vjetorin e Republikës Turke: “Edhe shumë shekuj miqësia jonë”

37
0

Është bërë shkak përkujtimi i 100 vjetorit të Republikës së Turqisë që Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani të uroj kombin turk dhe Presidentin e Republikës së Turqisë Recep Tayyip Erdogan. Republik kjo e shpallur 100 vite më parë nga Mustafa Kemal Ataturku.

Osmani ka shkruar në X, se miqësia e rrënjosur thellë dhe marrëdhëniet e shkëlqyera në mes Kosovës dhe Turqisë, tregojnë për një të ardhme të ndritur.

“Edhe shumë shekuj dhe miqësia jonë e fortë”, ka shkruar ajo.

Turqia shënon sot 100-vjetorin e lindjes së republikës së saj moderne, të shpallur nga Mustafa Kemal Ataturku.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit