Home Aktualitet Pak ditë para...

Pak ditë para takimit, Putin: Uroj që Biden të jetë më pak impulsiv se Trump

2
0

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se shpreson që homologu i tij, Joe Biden, të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i Donald Trump. Komentet Putin i bëri në një intervistë ditën e djeshme, disa ditë para samitit të parë të shumëpritur në Gjenevë, ku do të takohen dy liderët.

Presidenti rus e përshkroi Biden si një “njeri në karrierë”, ndërsa Trump si “shumë interesant” dhe “i talentuar”.

Biden planifikon t’i drejtojë Putin një sërë ‘ankesash’, përfshirë ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhje. Samiti prite të mbahet në Gjenevë të mërkurën që vjen, në fund të udhëtimit të parë të Biden në Europë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit