Home Aktualitet Pas Ramës, ed...

Pas Ramës, edhe kryeministri Zaev udhëton në Turqi për te Erdogan

9
0

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka udhëtuar drejt Turqisë ditën e sotme. Vizita e tij vjen fill pas asaj 2-ditore të Ramës.

Së bashku me Zaevin ishte dhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe teksa një takim ai bëri me Presidentin turk, Erdogan.

Zaev ka shprehur interesim për investimet nga kompanitë turke në Maqedoninë e Veriut dhe thellimin e lidhjeve tregtare e ekonomike.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit