Home Aktualitet PD ka mbaruar...

PD ka mbaruar? Salianji: Kot keni iluzione

137
0

Deputeti i PD, Ervin Salianji nga salla e Kuvendit foli për fjalët që PD ka mbaruar.

“Ka nga ata të marrë që ëndërrojnë shkrirjen e Partisë Demokratike, apo nga ata që thonë se Partia Demokratike e ka mbyllur misionin e saj.

Partia Demokratike është partia me e suksesshme e tranzicionit shqiptar. Është partia që e ka të lidhur historinë e saj me demokracinë.

Duhet thënë dhe nga kjo foltore, se më kot keni iluzione, do dhe zhvillimin e Shqipërisë. Dhe askush nuk mund t’ia marrë këtë histori. Më kot shpresoni ta zhbëni këtë histori”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit