Home Aktualitet Peleshi publi...

Peleshi publikon pamjet: Edhe 1 ditë nga inaugurimi i Bazës Ajrore të NATO-s në Kuçovë

90
0

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë Niko Peleshi, me anë të një video, ka publikuar pamjet nga baza ajrore e NATO-s në Kuçovë. Peleshi shprehet se edhe një ditë na ndan nga inaugurimi i Bazës Ajrore të NATO-s.

Ai shprehet se hapja e kësaj baze ajrore, që i shërben Aleancës Veri-Atlantike Ushtarake, është një hap në fuqizimin e kapaciteteve tona ushtarake.

Postimi i ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi:

Edhe #1Ditë nga inaugurimi i Bazës Ajrore Taktike të NATO-s në Kuçovë, një hap i madh në fuqizimin e kapaciteteve tona ushtarake.

Ky zhvillim i rëndësishëm jo vetëm që rrit profilin tonë në skenën ndërkombëtare, por gjithashtu forcon angazhimin tonë për paqe dhe siguri në rajon.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit